Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds
5.64'C
vējš: 4.83m/s

Tukuma novadā aizvadīts kārtējais "Vilkaču maratons"

Sestdien, 15. maijā, Tukuma novada Sēmes pagasta Raudas mežā vairāk nekā simts taku skrējēju konkurencē "Vilkaču maratonā" uzvarēja Gvido Kalniņš, kurš laboja sev piederošo divus gadus veco rekordu par vairāk nekā trim minūtēm – 42 kilometrus ar 2300 augstummetriem veicot 4 stundās, 15 minūtēs un 16 sekundēs. Dāmu konkurencē 1. vietu izcīnīja Linda Boldāne (5:25:24).

Sportistiem tika dotas septiņas stundas, lai pieveiktu, iespējams, Baltijā grūtāko maratona distanci. Galvenais favorīts šajā skrējienā bija Latvijas čempionāta bronzas medaļnieks Gvido Kalniņš, kurš bija līderis jau no pirmā apļa un pakāpeniski iekrāja pārsvaru pār konkurentiem, nodrošinot sev trešo uzvaru "Vilkaču maratonā" trijos startos, un visos ir laboti trases rekordi.

Godpilno otro vietu izcīnīja pirmā "Vilkaču maratona" uzvarētājs Dainis Limanāns, kurš no devītās pozīcijas piecu apļu laikā aizkļuva līdz otrajai pozīcijai un to noturēja pēdējos trijos apļos, uzvarētājam Kalniņam zaudējot 20 minūtes. Limanānam (4:35:48) bez uzvaras pirmajā "Vilkaču maratonā" ir četras otrās vietas.

Savukārt trešo vietu izcīnīja šī izturības skrējiena debitants Kristaps Magone (4:40:38) par desmit sekundēm izsprūkot no tā, lai līderis viņu apdzītu pa apli.

No 106 startējušajiem septiņās stundās 13 apļus pieveica 76 skrējēji, kas ir jauns rekords. No 13 sievietēm deviņas spēja iekļauties kontrollaikā. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Linda Boldāne (5:25:54), aiz sevis atstājot Aigu Taulīnu (5:43:58) un Kristīni Slikšāni (6:11:42).

No tukumniekiem šajās sacensībās vislabāk veicās Viktoram Rūsam (05:42:23), kurš finiša līniju šķērsoja 24. vietā. Tāpat starp septiņdesmit sešiem finišētājiem bija Tukuma skrējējs Vladimirs Judins (06:37:31), kuram šoreiz 59. vieta. Tāpat šajā maratonā piedalījās Edgars Markševics un Normunds Kronbergs.

Resurss: vilkacumaratons.lv

atjaunots: 2024.g 16.jūnijā | Tukuma Balss (x288)