Asja, Asnate, Dāgs
14.64'C
vējš: 1.7m/s

Riteņbraucējam Gailišam 18. vieta paralimpisko spēļu grupas braucienā

Tukuma novada riteņbraucējs Oskars Gailišs piektdien, 6. septembrī, Parīzes paralimpisko spēļu grupas brauciena sacensībās izcīnīja 18. vietu.

Parasportisti sacentās 99,4 kilometrus garā distancē, kas tika sadalīta septiņos apļos. Startam tika pieteikti 29 riteņbraucēji.

Ar savu sniegumu Gailišs bija ļoti neapmierināts, un sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka neizdevās īstenot ieplānoto taktiku. Gailišs bija iecerējis jau distances sākumā mukt prom, bet konkurenti tādu variantu nepieļāva. Apvienotās ieskaites kategorijas dēļ arī bijis grūti prognozēt, kā sacīkstes izvērtīsies. "Nebija mana diena galīgi," teica Gailišs. "Domāju, ka izdarīju visu, ko es varēju."

Gailiša mehāniķis Valērijs Lukjanovs pēc otrā apļa intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka komandā gaidīja mazliet labāku sākumu, tomēr jāņem vērā, ka kopā brauc divu medicīnisko kategoriju parasportisti. Lukjanovs piebilda, ka Gailišs tehniskajā trasē brauc atbilstoši saviem spēkiem, un svarīgi ir trasē nepalikt vienatnē, jo braukt vienam ir ļoti smagi.

Sacensībās triumfēja ukraiņu parasportists Jehors Demtnjevs (C5), kurš finišā uzrādīja identisku laiku (2:18:59) ar vēl trim braucējiem. Sudraba godalgu izcīnīja Kevins le Kunfs (C4), kurš pirms divām dienām triumfēja paralimpisko spēļu sacensībās ar individuālo startu.

Savukārt bronzas medaļu izcīnīja nīderlandietis Martins de Pols, bet uzreiz aiz goda pjedestāla ar tādu pašu laiku palika Gatjens le Roso.

Šis Gailišam nebija pirmais starts šā gada paralimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanā viņš aizvadīja arī braucienu ar individuālo startu. Tur viņam patraucēja pārsista riepa, kā rezultātā latvietis nespēja pakāpties augstāk par 13. vietu tikpat braucēju konkurencē.

Latvijas parasportists startēja arī treka riteņbraukšanā, kur individuālajā braucienā ierindojās 23. vietā, bet iedzīšanā tika pie 11. vietas.

atjaunots: 2024.g 06.septembrī | Tukuma Balss (x155)