Likuma izmaiņas izstrādātas, lai mazinātu nelegālu ierīču, programmu vai citu risinājumu izmantošanu, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, un vienlaikus stiprinātu Latvijas informatīvo telpu.
"Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mums vēl aktīvāk jāstrādā pie Latvijas informatīvās telpas stiprināšanas. Prakse liecina, ka, izmantojot nelegālās sistēmas, piemēram, nelegālus dekoderus un satelīta šķīvju nelegālu dekoderu kodu kartes, cilvēki aizvien piekļūst televīzijas kanāliem, kas satur dezinformāciju, izplata Kremļa propagandu un kuru izplatīšanu Latvijā jau aizliegusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome," iepriekš sacījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.
Likumprojekta anotācijā teikts, ka, ņemot vērā, ka patērētāji nereti nezina, ka izmanto nelegālas sistēmas, vienlaikus ar administratīvās atbildības noteikšanu sabiedrība ir jāinformē par nelegālām iekārtām un to lietošanas aizliegumu. Nelegālas iekārtas var konstatēt, neieejot mājoklī, tas ir, attālināti.
Ja kāda persona šos nelegālos veidus lieto neapzināti, “tā tiks apzināta un brīdināta”, skaidroja Kaimiņš. Pēc viņa teiktā, Nacionālajai plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) ir arī budžets šiem mērķiem un taps informatīvā kampaņa, tas tiks darīts zināms Latvijas pilsoņiem, ka arī skatītājs nes atbildību.
Resurss: lsm.lv