Daina, Dainida, Dainis
9.64'C
vējš: 5.25m/s

Latvijas komanda izcīna 5. vietu Eiropas jaunatnes līgas finālturnīrā šaušanā

No 10. līdz 13.oktobrim Serbijā norisinājās Eiropas Jaunatnes līgas finālturnīrs šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem, kurā Latvijas izlase ar tukumnieci Alise Dvarišķe ierindā izcīnīja 5. vietu.

Jaunatnes līgas sacensības norisinās tikai komandu vērtējumā un katrā startā komandas sastāvā jāpiesaka četri sportisti.

Savas apakšgrupas sacensībās Latvijas komanda uzvarēja divus savus sāncenšus – Lietuvas sportistus (20 pret 4), Horvātiju (19 pret 5), bet piekāpās Itālijas komandai (4 pret 20) un Ukrainai (6 pret 18), tādējādi ar divām uzvarām ierindojoties 3.vietā savā apakšgrupā un 5.vietā kopvērtējumā.

Ukraina zelta medaļu finālā uzvarēja Spānijas jauniešus, savukārt Itālija izcīnīja bronzu, ceturtajā vietā atstājot Serbiju.

Kopumā Eiropas Jaunatnes līgas sacensības tiek organizētas trīs reģionos un sastāv no trīs posmiem - līdz martam ilga kvalifikācijas periods, kura laikā tika noskaidrotas 5 labākās komandas katrā reģionā gan pistoļu, gan šauteņu konkurencē. Eiropas Jaunatnes līgas finālā iekļūst 8 komandas - 2 labākās komandas no katra reģiona, viena 3. vietas ieguvējkomanda un valsts, kas organizē finālturnīru.