2024.gada 16.septembris
Asja, Asnate, Dāgs
14.64'C
vējš: 1.7m/s

Latvijas 3x3 basketbola izlase uzveic Poliju un nodrošina vietu Olimpisko spēļu pusfinālā

Francis Lācis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas 3x3 basketbola komanda ar Nauri Miezi, Kārli Lasmani un "Kandava/Turība" basketbolistiem Franci Lāci, Zigmāru Raimo sastāvā vietu olimpiskā turnīra apakšgrupas fāzes noslēdzošajā mačā tikās ar Poliju un izcīnīja uzvaru ar 22:16. Pusfinālā, kas notiks 5. augustā, latvieši stāsies pretī Francijas izlasei, ko 2. augustā jua vienreiz uzveica.

Spēle iesākās gana spraigi, un komandas jau no pirmās minūtes sāka krāt pārkāpumus. Taču Mieža prasme ātri ļāva Latvijai izvirzīties vadībā ar trim punktiem – 6:3. Poļi gan rādīja raksturu, un drīz vien tika panākts izlīdzinājums 6:6. Līdz pirmajam pārtraukumam Latvija atguva vadību 7:6.

Vietā ir Miezis, un 10:6. Dažas veiksmīgas epizodes, un poļi jau bija samazinājuši rezultāta starpību līdz minimumam. Precīzi tālmetieni Mieža un Lasmaņa izpildījumā ātri ļāva atgūt četru punktu vadību. Un atkal spoža uzvara ar pēdējā sekundē raidītu Mieža tālmetienu.

Jau pašā vakarā noskaidrojās, ka pusfinālā Latvijas 3x3 basketbola izlasei pretī stāsies Francijas valstsvienība, kas ceturtdaļfinālā ar 22:19 uzvarēja Serbiju. Pusfināla sākums plānots pirmdien, 5. augustā plkst. 20.00. Otrajā pusfinālā spēkiem mērosies Lietuva un Nīderlande.

Pusfināla spēli un cīņu par godalgām Latvijas basketbolisti aizvadīs 5. augusta vakarā.

Resurss: lsm.lv

atjaunots: 2024.g 04.augustā | Tukuma Balss (x80)