Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2025.gada 05.februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
2.34'C
vējš: 3.48m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Čakša: 1.–4. klašu skolēniem noteikti jāmācās klātienē; par pārējiem diskutē


Čakša: 1.–4. klašu skolēniem noteikti jāmācās klātienē; par pārējiem diskutē
Foto: f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šī gada laikā plāno izmaiņas likumdošanā, lai noteiktu, no kāda vecuma bērni var skoloties tālmācībā, bet 1.–4. klašu skolēniem noteikti vajadzētu mācīties klātienē. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").


Izmaiņu nepieciešamība saistīta ar to, ka kopumā tālmācībā esošajiem bērniem rezultāti eksāmenos ir krietni sliktāki nekā tiem, kuri mācās klātienes skolās. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā pašlaik notiek diskusijas par to, no kāda vecuma bērniem drīkst būt attālinātās mācības. Vienlaikus tiek sagaidīti arī ekspertu ieteikumi par izņēmumiem – bērni, kuriem veselības vai citu iemeslu dēļ nav iespējams piedalīties stundās klātienē.

Čakša intervijā "Krustpunktā" uzsvēra, ka, viņasprāt, par 1.–4. klašu skolēniem nav diskusiju. Šiem bērniem ir jābūt skolā klātienē. Diskusijas ar ekspertiem būs par to, kādu robežu noteikt – 6. vai 9. klasi, no kuras bērns varētu mācīties attālināti. Ministre pieļāva, ka varētu arī variēt, piemēram, kādus noteiktus mācību priekšmetus var apgūt attālināti. Tomēr primāri vajadzētu, ka bērni dodas uz skolu klātienē. "Tas ir gan sociāli, gan drošības… Ļoti daudzi aspekti," sacīja Čakša.

Viņa piebilda, ka, protams, būs izņēmumi, kas saistīti ar veselību vai to, ka vecākiem daudz jāceļo. "Ir izņēmumi, bet, ja prasāt par tendenci, tad tā ir tā vecuma grupa, kur noteikti jābūt klātienē," uzsvēra ministre. Viņa piebilda, ka pēc diskusijām ar veselības ekspertiem spriežams – nav daudz tādu gadījumu, kur būtu tā, ka bērns nedrīkst iet uz skolu.

Atbildot uz jautājumu par to, ko darīt ar bērniem, kuru vecāki nodrošina mājmācību pārliecības dēļ, Čakša atbildēja: "Mēs nevaram iet būtībā pret cilvēku pārliecībām. Vienlaikus mēs atbildam par izglītību. Mums izglītība ir obligāta, un jānodrošina, ka bērns ir drošos apstākļos."

Čakša norādīja, ka pašlaik komisijā norit diskusijas, lai atrastu bērnam labāko versiju. "Vienmēr būs izņēmumi, bet jāsaprot, cik liels ir šo cilvēku skaits," viņa sacīja.

Resurss: lsm.lv



atjaunots: 2025.g 16.janvārī | Tukuma Balss (x135)






    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2025 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies