vējš: 1.7m/s

tukumametals

"Tukums 2000/Telms" ar 3:2 uzveic "Valmieru"

Vladimirs Stepanovs. Foto: Sanita Ieva Sparāne

"Tonybet" futbola Virslīgas 27. kārtas spēlē "Tukums 2000/Telms" komanda ar 3:2 apspēlēja čempionāta tabulā trešo vietu ieņemošo "Valmieru". Ar agriem vārtiem pamatus tukumnieku uzvarai lika Bogdans Samoilovs.

Lai gan pirmajās minūtēs "Valmiera" veica ofensīvu un iespieda pretiniekus soda laukumā, tomēr pirmie vārti nāca tieši mājinieku izpildījumā. Pie pretinieku soda laukuma ar bumbu pēc bijušā valmierieša Vladimira Stepanova nokļuva cits ex-valmierietis Bogdans Samoilovs, kurš nonāca pamatīgā melno kreklu ielenkumā. Saprotot, ka nav citur, kur ar bumbu likties, pussargs izpildīja sitienu. Bumba lidoja vārtu tālajā stūrī, Samoilovam panākot agru 1:0 par labu tukumniekiem.

Daudz netrūka, lai pusotras minūtes laikā "Valmiera" nonāktu divu vārtu iedzinējos. Emīls Birka nokavēja Dāvja Cucura izrāvienu uz priekšu. Limbažnieku no nepatikšanām izglāba cits limbažnieks. Dāvis Ošs atvairīja Cucura sisto bumbu, saglābjot vienu vārtu starpību. Tā nebija vienīgā epizode, kurā Ošs glāba, jo arī puslaika vidū Kenrojs Kempbels veica sitienu, ko nācās apturēt "Valmieras" cietokšņa sargam.

"Tukuma" nepiekāpīgā cīņa vedināja uz otro vārtu guvumu, kas arī pēc aizvadītas pusstundas atnāca. Augstu virs vidzemnieku soda laukuma uzlidojušo bumbu viesi vairākkārt nespēja aizslaucīt. Pēc Karla Vasoma nomestās bumbas pirmais aizsniedzās Valerijs Lizunovs, kurš trieca apaļo priekšmetu starp vārtu stabiem, panākot 2:0. Lizunovam šie bija pirmie Virslīgas vārti kopš pērnā gada septembra.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām no tukumnieku soliņa tika padzīts Pāvels Mihadjuks, bet ar dzelteno kartīti tika brīdināts "Tukuma" galvenais treneris Kristaps Dišlers, kurš savu neapmierinātību Jevgenijam Kezikam bija spiest skaidrot ar austrumu kaimiņvalstī lietotās valodas palīdzību.

"Valmieras" labākā iespēja nāca pirmā puslaika izskaņā, kad sitienu veica Gustavu Silva. Pat atrodoties ar dibenu uz zemes, Jānim Bekam pietika akrobātiskās veiklības, lai ar kāju atsistu bumbu. Vidzemniekiem bija jābūt priecīgiem, ka rezultāta starpība nepieauga līdz trīs vārtiem, jo pēc Normunda Uldriķa neveiksmīga piespēles apturēšanas mēģinājuma Kenrojs Kempbels nonāca vienatnē pret Ošu. Jamaikietis pārsita bumbu pāri vārtiem.

Gatis Kalniņš pirms otrā puslaika sākuma nolēma veikt trīs spēlētāju maiņas. Viena no tām arī atnesa "Valmiera" pirmos vārtus. Neveiksmīgu lēcienu pēc Džeisona Bambulā centrētās bumbas veica Beks. Bumba nonāca pie Aliūna Ndoja, kuram atlika raidīt bumbu tukšos vārtos - 1:2. Senegālietis guva savus sezonas 16. vārtus Latvijas čempionātā, tuvojoties Režinaldu Ramirisam.

No slidenā rezultāta "Tukums" ļoti strauji aizmuka. Kenrojs Kempbels pa kreiso malu nonāca līdz valmieriešu soda laukumam un raidīja Oša vārtos trešo bumbu. Rezultāta 3:1 panākšanu tukumnieku uzbrucējs nosvinēja ar savu labāko Simonas Bailsas prasmju imitāciju.

Pēc trešo vārtu zaudēšanas Kalniņš norāva no laukuma Uldriķi un viņa vietā sūtīja debitantu - Valmieras futbola audzēkni Ralfu Kragliku.

Vārtu ballīte Lauktehnikas stadionā turpinājās ar "Valmieras" rezultatīvu sitienu. Deviņi soda laukumā esošie spēlētāji noskatījās kā Birkas piespēle noripo gar tukumnieku vārtu priekšu. No pretējās malas ar gariem soļiem četrstūrī ieskrēja Maksims Toņiševs, kurš ar pirmo pieskārienu trieca bumbu vārtos, samazinot starpību līdz 2:3.

Cīņas noslēdzošajās 15 minūtēs tuvāk saviem ceturtajiem vārtiem bija tukumnieki nekā "Valmiera" rezultāta izlīdzināšanai. Svinot savā vēsturē otro Virslīgas uzvaru pār "Valmieru", Kristapa Dišlera trenētā komanda par septiņiem punktiem attālinājusies no pārspēļu zonas.

Resurss: sportacentrs.com

atjaunots: 2024.g 24.augustā | Tukuma Balss (x172)